रायपुर । अन्तर्राष्ट्रिय महिला दिवसको अवसरमा छत्तीसगढकी समाजसेवी, पशु अभियन्ता, रुना शर्मालाई वातावरण संरक्षणमा उल्लेखनीय योगदान पुर्‍याएको भन्दै सशक्त राष्ट्रवादी साहित्यिक, सामाजिक र सांस्कृतिक संस्था सम्पर्क क्रान्ति परिवारले समाजलाई नयाँ आयाम दिने संकल्पको रूपमा सम्मान गरेको हो । मंगलमय इन्स्टिच्युट अडिटोरियम नॉलेज पार्क ग्रेटर नोएडामा राष्ट्रिय शक्ति शिखर सम्मेलन, राष्ट्र शक्ति शिरोमणि सम्मान २०२३ स्वरा कोकिला लता मंगेशकर सम्मान २०२३, राष्ट्र तेजस्विनी सम्मान २०२३ आयोजना गरिएको थियो जसमा कला,साहित्य, सांस्कृतिक, सामाजिक, राजनीतिक, चलचित्र, मिडिया, खेलकुद लगायतका विभिन्न क्षेत्रमा दृढ संकल्पका साथ आफूलाई प्रमाणित गर्ने नारी शक्तिको आत्मालाई सलाम गर्दै सम्मान गरिएको थियो ।
कार्यक्रममा मंगलमाया ग्रुप अफ इन्स्टिच्युसनका अध्यक्ष उद्योगपति अतुल मंगल, महिला उद्यमी, समाजसेवी शिखा मङ्गलको प्रमुख आतिथ्यता थियो । पद्मश्री कमलिनी अस्थाना, पद्मश्री नलिनी अस्थाना, चार्टर्ड एकाउन्टेन्ट तथा उद्योगपति कमल पोद्दारले उद्घाटन गरेको सम्मेलनको अध्यक्षता सम्पर्क क्रान्ति परिवारका राष्ट्रिय अध्यक्ष शिव विनायक शर्माले गर्नुभएको थियो । विशेष अतिथिका रूपमा प्रसिद्ध पार्श्व गायिका पद्मश्री सोमा घोष। अन्तर्राष्ट्रिय कालबेलिया डान्सर पद्मश्री गुलाबो सपेरा, पद्मश्री अहमद हुसेन, पद्मश्री गोहम्मद हुसैन, निम्स विश्वविद्यालयका प्रबन्ध निर्देशक डा शोभा तोमर, प्रख्यात पञ्जाबी पप गायक शंकर साहनी, प्रख्यात ज्योतिषी ट्यारो कार्ड रिडर, डा. वाई राखी।

वरिष्ठ चलचित्र अभिनेत्री जयश्री अरोरा, सातमोला ग्रुप अफ कम्पनीजका अध्यक्ष अनिल मित्तल, दिल्ली लालबहादुर शास्त्री अस्पतालका पूर्व मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा. वीर सिंह, लण्डनका सुपर मोडल, शिक्षाविद् श्रीमती युनिभस २०२२ प्रोफेसर डा परीन सोमानी, उत्तर प्रदेश संस्कृतिका अध्यक्ष डा. विशेष अतिथिमा फोरमका आचार्य दीपक दुबे, प्रहरी नायब उपरीक्षक उदयपुर, राजस्थान, चेतना भाटी, प्रख्यात मोटिभेसनल वक्ता फाल्गुनी नानावती गुजरात, सूरत, वरिष्ठ पत्रकार रीता सिंह कर्नाटक, बैंगलोर, प्रीति मोहन, वरिष्ठ उद्घोषक, अल इन्डिया रेडियो। , दिल्ली, युनिभर्सल पब्लिक स्कूल दिल्लीकी संस्थापक माया गुप्ता, राष्ट्रपति पुरस्कार विजेता फिल्म निर्माता अशोक चौधरी, अखिल वेद, वरिष्ठ शिक्षाविद्, साहित्यकार सुनिता सिंह, रोन्ची झारखण्डकी वरिष्ठ लेखिका पुष्पा सहाय, जयपुर राजस्थानकी योग गुरु सौन्दर्य विशेषज्ञ डा अनिता सचदेवा। , उत्तर प्रदेशका फर्रुखाबादका समाजसेवी रमा अग्निहोत्री, प्रसिद्ध गजल सुफी गायक सुमन देवगन, सोनीपत हरियाणाका वरिष्ठ शिक्षाविद् डा. तिथी जैन, राजस्थानका प्रहरी नायब उपरीक्षक चेतना भाटी, वी.एस. प्रख्यात प्रेरक वक्ता फाल्गुनी नानावती ।

दिल्लीका नानावत मोहन, युनिभर्सल पब्लिक स्कूल, दिल्लीकी संस्थापक माया गुप्ता, राष्ट्रपति पुरस्कार विजेता फिल्म निर्माता अशोक चौधरी, अखिल भारतीय लोक तथा जनजाति कला परिषद्का राष्ट्रिय अध्यक्ष निर्मल रतनलाल वेद, वरिष्ठ शिक्षाविद्, साहित्यकार सुनिता सिंह, रांची झारखण्डका वरिष्ठ लेखिका पुष्पा डा. सहाय, जयपुर राजस्थानका योग गुरु डा अनिता सचदेवा, फर्रुखाबाद, उत्तर प्रदेशका सामाजिक कार्यकर्ता रामा अग्निहोत्री, प्रख्यात गजल सूफी गायक सुमन देवगन, सोनीपत हरियाणाका वरिष्ठ शिक्षाविद् डा. निधि जैन, वरिष्ठ शिक्षाविद् डा मञ्जु गुप्ता, जयपुर राजस्थानका उद्योगपति डा. सामाजिक कार्यकर्ता राधेश्याम शर्मा, दिल्लीकी प्रसिद्ध पशु संरक्षक रेखा वोहरा। सामाजिक कार्यकर्ता हरविन्दर सलुजा, एनएसजी कमाण्डो र प्रख्यात चित्रकार कमल कुमारलाई स्मृति चिन्हले सम्मान गरिएको थियो।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here