काठमाडौं । दोश्रो जिनियस म्युजिक अवार्ड २०७६ र तेश्रो जिनियस म्युजिक अवार्ड २०७९ को उत्कृष्ट पाँच मनोनयनको प्रमाण पत्र बिहिवार आयोजक संस्था जिनियस म्यूजिकको आफ्नो अफिसियल वेबसासाइट मार्फत सार्वजनिक तथा बितरण गरिएको छ । मनोनयनमा परेका कलाकारहरुले संस्थाको वेबसाईट www.geniusmusic.com.np बाट डाउनलोड गरेर प्रमाणपत्र प्राप्त गर्न सकिनेछ भने सक्कल प्रिन्ट प्रमाणपत्र प्राप्त गर्न संस्थाको कार्यालय अनामनगरमा सम्पर्क गरि लिन सकिनेछ । ‘नेपाली कला संस्कृति हाम्रो पहिचान, संरक्षण प्रवद्र्धन गर्ने हाम्रो अभियान’ भन्ने मुल नाराको साथ हुन लागेको दोश्रो संस्करणमा १६ विधा र तेश्रो संस्करणको अवार्डमा ३७ विधामा उत्कृष्ट ५ को प्रमाण पत्र भोटिङ्ग कोड सहित सार्वजनिक भएको हो । जुरी र आयोजक समितिको निर्णयको आधारमा उत्कृष्ट पाँच छनोट गरिएको अवार्ड आयोजक संस्था जिनियस म्यूजिकका अध्यक्ष रमेश पाठकद्वारा जारी विज्ञप्तीमा जनाइएको छ ।

कोरोना महामारीका कारण रोकिएको दोश्रो संस्करणको मनोनयन समेत एकै पटक सार्वजनिक गरिएको आयोजक संस्थाले जानकारी दिएको छ । एक दशक भन्दा लामो समयदेखि गीत संगीत क्षेत्रमा सक्रिय संस्था जिनियसले आफ्नो कम्पनिको वार्षिकोत्सवको अवसरमा नेपाली गीत–संगीतका लोकप्रिय श्रष्टाहरुलाई ‘जिनियस म्युजिक अवार्ड–२०७९’ द्वारा पुरस्कृत तथा सम्मान गर्न लागेको हो । जिनियस म्यूजिक प्रा.लि.को आयोजनामा हुन लागेको यस अवार्डमा राष्ट्रिय, आधुनिक, पप, तथा लोक विधामा देशभरका कलाकर्मीहरुले सहभागी जनाएका छन् । अवार्डमा ५० प्रतिशत भोट ४० प्रतिशत जुरी समिति र बाँकी आयोजक टिमको मतलाई आधार मानेर विजेताको घोषणा गरिने आयोजक संस्थाले जनाएको छ । जिनियस म्युजिक अवार्डमा नेपाली गीतसंगीतको क्षेत्रमा योगदान पुर्याएका एक जना विशिष्ट व्यक्तिलाई लाईफ टाइम अचिभमेन्ट अवार्ड प्रदान गरिने छ भने नेपाली कला संगीत क्षेत्रमा कलम चलाउने पत्रकारलाई पत्रकारिता पुरस्कार प्रदान गरिने आयोजक संस्थाले जनाएको छ । अवार्डको बारेमा थप जानकारी अफिसियल वेबसाईट www.geniusmusic.com.np( जिनियस म्यूजिकडटकम डट एनपी)मा हेर्न सकिनेछ । अवार्डका प्रतिस्पर्धीहरुलाई खल्ती एप मार्फत भोट गर्न सकिनेछ । अवार्ड कार्यक्रम आउदो असार २३ गते बिहिवार राष्ट्रिय नाचघरमा विविध सांस्कृतिक कार्यक्रमका साथ भव्य समारोहका वीच सम्पन्न हुने छ ।

जिनियस म्यूजिक अवार्डको दोश्रो संस्करणको मनोनयनमा पर्न सफल उत्कृष्ट पांचको नामावली र भोटीङ्ग कोड

जिनियस म्यूजिक अवार्ड २०७६ को मनोनयन

१. सर्वोत्कृष्ट शव्द(लोकदोहोरी) Voting Code

१  मन्जित पहाडी                   चिहान – V01
२ रामचन्द्र बोगटी                  तिमी मेरो दिलमा – V02
३ सुबास बोगटी                      झुठो तिम्रो माया – V03
४ शिब पौडेल                        आशु झारेर – V04
५ नकुल ढकाल                     चौतरीको बर – V05

२. सर्वोत्कृष्ट लय(लोकदोहोरी) Voting Code

१ बसन्त थापा                   चौतरीको बर – V06
२ प्रसाद लामिछाने              पानी छल्काले– V07
३ राजकुमार बगर              फूल ओइली गयो – V08
४ एकनारायण भण्डारी        माकुरी – V09
५ सुजन लम्साल              फूल जस्तै – V10

३. सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजक(लोकदोहोरी) Voting Code

१ माधब भण्डारी                ल्वाङ सुपारी – V11
२ नारायण दङगाल            आफ्नो भन्न – V12
३ रामकृष्ण थापा                पानी कुवाको – V13
४ अमृत लगुन                    छोडेर जाने – V14
५ राजु खड्का                  मेरो मायालाई – V15

४. सर्वोत्कृष्ट गायक(लोकदोहोरी) Voting Code

१ आलिफ खान                      मयुरको कल्की – V16
२ राजु परियार                       फुली नाकैमा – V17
३ खुमन अधिकारी                  मेरो साथी – V18
४ कुलेन्द्र बिक                      लाउछ माया – V19
५ रामजी खांड                       पानको पत्ता छ – V20

५.सर्वोत्कृष्ट निर्देशक(लोकदोहोरी) Voting Code

१ निशान बनिया                      माकुरी जाल बुनेको – V21
२ दीपेन्द्र तिमल्सिना                पिली पिली जुन किरी – V22
३ बिनोद भण्डारी                       फूल पहेलै – V23
४ मिलन श्रेष्ठ                          कान्छी – V24
५ सिर्जन बराल                          मास्टर साब – V25

६. सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष) Voting Code

१ आशिर प्रताप जङ                आशुको हरण – V26
२ संजित भण्डारी                      माया छरेर – V27
३ विकास लामीछाने                धेरै धेरै माया – V28
४ लोमश शर्मा                          मास्टर साब – V29
५ शुरेन्द्र लामिछने                     पानी छल्काले – V30

७. सर्वोत्कृष्ट गीतकार Voting Code

१ सामना शाह                     शुभकामना समवेदना – V31
२ यसु थापा                 बदनाम – V32
३ युवराज अधिकारी                   एक्लै एक्लै – V33
४ राजेश अर्याल                        प्रेमको फुल – V34
५ माधव निर्दोष                       आत्मीयता – V35

८. सर्वोत्कृष्ट संगितकार Voting Code

१ भुपु पान्डे                                पुतली – V36
२ राजेन्द्र बजगाइ                      आंखामा तिमी छौ – V37
३ रमेश पाठक                          तिमीलाई हेरिरहु – V38
४ रामकृष्ण थापा                       आफ्नो भन्न लाज लाग्यो – V39
५ योगेन्द्र उपाध्याय                    जुन हौ तिमी – V40

९. सर्वोत्कृष्ट गायक (आधुनिक) Voting Code

१ भुपु पान्डे                                 नलेखेको साइनो – V41
२ मिन गुरुङ                               प्रेम हो की – V42
३ रिता के सी                               एक्लै जिउन सिक्छु – V43
४ प्रदिप पाण्डे(डम्बर पाण्डे)          ऐ सानी – V44
५ सबिन लिम्बु                          जती बिर्सु भने पनि – V45

१०. सर्वोत्कृष्ट गायक (लोकपप) Voting Code

१ तिलक बस्नेत                        माया पिरतिमा – V46
२ लक्षु प्रकाश मल्ल                   कुर्दै कुरेन – V47
३ बिजय थापा                           ओ नारन – V48
४ राजेश के सी                          पिरतिको दाम्लो – V49
५ तिलक बस्नेत                        रनभुल – V50

११. सर्वोत्कृष्ट मिक्सिङ्ग Voting Code

१ मनोज परियार                   बुझिदेउ – V51
२ नरेन्द्र बियोगी                    के गर्ने के गर्ने – V52
३ बिजु कर्माचार्य                    नरोई बस – V53
४ कुमार राना मगर                रनभुल – V54
५ प्रकाश केसी                      आंखामा तिमी छौ – V55

१२. सर्वोत्कृष्ट भिडियो सम्पादक Voting Code

१ दिनसन शाह                  मनको कुरा – V56
२ रोशन धिताल                 मायालु – V57
३ बिकास दाहाल               आंखामा तिमी छौ – V58
४ दिपक बिष्ट                    छेउकुना – V59
५ नबिन घर्ती मगर            म्वाई – V60

१३.सर्वोत्कृष्ट युगल गायन Voting Code

१ सराना श्रेष्ठ-/मदनकृष्ण श्रेष्ठ            पानी छायां – V61
२ आषिश सचीन/मेलिना राई                 एककान दुकान मैदान – V62
३ तिलक बस्नेत /मोलिशा आले मगर रनभुल – V63
४ हरी गिरी बिमार्शी /बबिना किरातीे ओइ भन्यो – V64
५ तिलक बस्नेत /मोलिशा आले मगर    माया पिरतिमा – V65

१४. सर्वोत्कृष्ट गायक (पप) Voting Code

१ सचिन रौनीयार                 कु कु कु – V66
२ सन्जिब पुडासैनी              नरोई बस – V67
३ सुरज शाही ठकुरी            बन्धकी – V68
४ सुनील थापा मगर             तिमी भित्र – V69
५ आकाश घिमिरे                सयौ जुनी – V70

१५. सर्वोत्कृष्ट गायक तामाङ सेलो Voting Code

१ उत्सब सुब्बा लामा                              रनन रन्किने – V71
२ शैलाप वाईबा(पन्चमान तामाङ )           ग्लान माईली – V72
३ दिल तामाङ                                     क्या राम्रो – V73
४ उत्सब सुब्बा लामा                            तिम्रो जोवन ढल्केला – V74
५ शैलाप वाईबा(पन्चमान तामाङ )          हेरन मैच्याङ – V75

१६. सर्वोत्कृष्ट गायक (लोकआधुनिक) Voting Code

१ रामकृष्ण श्रेष्ठ                रसिलो – V76
२ मिन गुरुङ                      जाम्ला भागेर – V77
३ भुपु पान्डे                        मालती – V78
४ चन्द्रसिंह घले                  समयले – V79
५ बिजय थापा                    ओ नारन – V80

जिनियस म्यूजिक अवार्ड २०७९ को मनोनयन

१. सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय भाव Voting Code

१ रेशम कुमार विश्वकर्मा    – मेरो देश नेपाल – V01
२ राजेश के.सी.        – छैन मैले बिर्सेको – V02
३ मोहन क्षितिज    – मेरो देशको झण्डा – V03
४ श्रृजना केसी        – सेनाको यो छाती – V04
५ सेढाँई जी कामदार    – बन्छ काहाँ त्यसै नयाँ – V05

(लोकदोहोरी तर्फ)

२. सर्वोत्कृष्ट शव्द (लोकदोहोरी) Voting Code

१ नेत्र अर्याल          – झ्यालमा पर्दा छ – V06
२ प्रकाश दुतराज    – घर कता हो – V07
३ नकुल ढकाल        – जोवन – V08
४ कृष्ण के.सी.          – डांडा घरे साईली – V09
५ वसन्त विश्वकर्मा    – रेलिमै – V10

३. सर्वोत्कृष्ट लय (लोकदोहोरी) Voting Code

१ श्री कृष्णबम मल्ल    – डांडाघरे साईली – V11
२ ऋषि खड्का              – दाँते ओखर – V12
३ वसन्त थापा              – जोवन – V13
४ बावु कृष्ण परियार  – चौका दाउ – V14
५ अर्जुन सापकोटा      – पछ्यौरी लिस्यो – V15

४. सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन (लोकदोहोरी) Voting Code

१ बिनोद बाजुराली    – झ्यालमा पर्दा छ – V16
२ कृष्ण भान्जा    – पछ्यौरी लिस्यो – V17
३ नारायण दंगाल  – हे माया – V18
४ कमल साैराग – रूमाल – V19
५ केशव बडु      – ओए काजल – V20

५. सर्वोत्कृष्ट गायक (लोकदोहोरी) Voting Code

१ कुलेन्द्र बिक        – जलजला – V21
२ प्रकाश सपुत        – पिर – V22
३ खेम सेन्चुरी        – रुमाल साट्न पर्दैन – V23
४ अमृत सापकोटा  – धनगढीको बसमा – V24
५ राजु परियार        – मस्यौरी – V25

६. सर्वोत्कृष्ट गायिका (लोकदोहोरी) Voting Code

१ पुर्णकला बी सी – सनिसार – V26
२ शान्तिश्री परियार    – जाम भो माईली – V27
३ टिका पुन        – डालीको फुल – V28
४ विष्णु माझी – माछी बस्यो – V29
५ सम्झना भण्डारी  – घाँसै काटौ – V30

७. सर्वोत्कृष्ट नव गायक (लोकदोहोरी) Voting Code

१ पुरुषोतम पौडेल    – ओइ कान्छु – V31
२ सुदिप कार्की          – फूल बोट्मै – V32
३ बिनोद दनुवार      – भोर्लाको पात – V33
४ एन. प्रसाद न्यौपाने – एक्लै बसी हौली – V34
५ गणेश सेन्चुरी      – माया फिक्का – V35

८. सर्वोत्कृष्ट नव गायिका (लोकदोहोरी) Voting Code

१ मेनुका परियार – चल्यो बतास – V36
२ अप्सरा वली  –  फुल्यो गुराँस – V37
३ मेनुका सोनी – तिमी मेरै परान – V38
४ मिना कार्की – फुर्के रिबन – V39
५ लक्ष्मी खड्का – फुल्यो गुराँस – V40

९. सर्वोत्कृष्ट निर्देशक (लोकदोहोरी) Voting Code

१ काजिस श्रेष्ठ – सुर्ती माड्दै – V41
२ मौसम हिमाली –  जाम भो साईली – V42
३ रामजी लामीछाने – रमरम मरौटी – V43
४ सुुनील क्षेत्री – खै त हाँसेको – V44
५ दिपक सिंह – जोवन – V45

१०. सर्वोत्कृष्ट कोरियोग्राफर (लोकदोहोरी) Voting Code

१ अमर सुनार – चल्यो बतास – V46
२ अजय स्यान्ताङ – शिर फूल – V47
३ निर्मला खत्री – रमरम मरौटी – V48
४ संदिप भुजेल – झिमिक झिमिक परेली – V49
५ राजीव बलामी – पैसा कागजको – V50

११. सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष) (लोकदोहोरी) Voting Code

१ बिमल अधिकारी – पानी कुवाको – V51
२ चक्र बम – झमझम सम्झना – V52
३ दिलिप रायमाझी –  टिम्मर – V53
४ सागर लम्साल –  जाला जोवान – V54
५ लोमस शर्मा –  दोहोरीको राजा – V55

१२. सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष (अभिनय) (लोकदोहोरी) Voting Code

१ बिमल अधिकारी –  ए धोकेबाज – V56
२ महेन्द्र खाती –   रुदै रुदै तिम्रो शहर – V57
३ मरिचमान श्रेष्ठ बल्छी धुर्बे –  मुसी – V58
४ सागर लम्साल –  कहाँनी एकादेशको – V59
५ लोमस शर्मा –  कुमारी – V60

१३. सर्वोत्कृष्ट मोडल (महिला) (लोकदोहोरी) Voting Code

१ जुना सुन्दास – खै त हाँसेको – V61
२ अन्जली अधिकारी –   झम्के फुली – V62
३ करिश्मा ढकाल – चल्यो बतास – V63
४ गीता ढुंगाना –  चिनी अमिलो – V64
५ गरिमा शर्मा –  पानी कुवाको – V65

१४. सर्वोत्कृष्ट नव मोडल (पुरुष) (लोकदोहोरी) Voting Code

१ रमेश केसी – पियारू – V66
२ तेजिन्द्र गौतम – हाँसेर दिन – V67
३ बबिन सिंह ठकुरी – बनमा चरी – V68
४ बिक्रम नेपाली – फुल्यो गुराँस – V69
५ जोन बम – डिम्पल गालामा – V70

१५. सर्वोत्कृष्ट नव मोडल (महिला) (लोकदोहोरी) Voting Code

१ रेश्मा सुबेदी – फुल्यो गुराँस – V71
२ जिसु कोईराला – कसो गर्ने होला – V72
३ शुस्मिता भन्डारी – एक्लो सिमल – V73
४ शिला गजुरेल – झल्को मात्रै आखामा – V74
५ नारायणी खत्री – खुर्पेटो भिरेर – V75

(पप आधुनिक तर्फ)

१६. सर्वोत्कृष्ट गीतकार Voting Code

१ डिपी खनाल – शखर चिनी – V76
२ बि पाण्डे – कसरी – V77
३ आनन्द अधिकारी – विलक वन्दना – V78
४ राजेश अर्याल –  रानी – V79
५ एकनारायण भन्डारी –   झम्के माया – V80

१७. सर्वोत्कृष्ट संगितकार Voting Code

१ शंकर थापा स्माईल – माया पिरिम – V81
२ आशिष अविरल –  झम्के माया – V82
३ अर्जुन पोखरेल –  नबोली नबोली – V83
४ सरोज पोखरेल –  चाहान्छु म – V84
५ सन्तोष के.सी. – तिमी नै साहारा – V85

१८. सर्वोत्कृष्ट संगित संयोजक Voting Code

१ रिकेश गुरुङ्ग – फेरी भेट नहोला – V86
२ कुसल सिंह – के माया लाग्छ र – V87
३ मोहित मुनाल – सुटुक्कै – V88
४ नरेन्द्र वियोगी – गल्बन्दी पछ्यौरी – V89
५ साहस शाक्य – कुरो दामी २ – V90

१९. सर्वोत्कृष्ट गायक Voting Code

१ निशान भट्टराई –  के माया लाग्छ र ? – V91
२ प्रताप दास –  तिम्रो नै साहारा – V92
३ समीर आचार्य –  झम्के माया झमझम – V93
४ योगेश काजी शाह – हेल्लो – V94
५ भुपु पाण्डे – छोटो छ जिन्दगी – V95

२०. सर्वोत्कृष्ट गायिका Voting Code

१ प्रविशा अधिकारी – पत्थरको मुटु – V96
२ मेलिना राई –  एकदिन – V97
३ मिलन अमात्य –  फुलबुटे सारी – V98
४ टिका प्रसाई –   कति राम्रो सुहाको – V99
५ बानिका प्रधान – जिन्दगी तिम्रो मेरो गीत – V100

२१. सर्वोत्कृष्ट नव गायक Voting Code

१ अविनाश श्रेष्ठ – माया बिरानो – V101
२ सुवास तिमिल्सिना –   मज्जा थियो – V102
३ विजय भण्डारी –   पानी पिलायौ – V103
४ सविन सुवेदी – म तिम्रो पिपल – V104
५ रविन रेगम (रविन्द्र भट्टराई) – यो दिलमा डेरा बनाई – V105

२२. सर्वोत्कृष्ट नव गायिका Voting Code

१ मैया खड्का –  गर्छु नमस्कार – V106
२ शुसीला बराल  – जुनी जुनी – V107
३ अनिता कुवर – घार्र घुर्र – V108
४ सुरक्षा सेन्चुरी – निःशब्द – V109
५ समृद्धि परियार –  चिरबीर गर्ने चरीले – V110

२३. सर्वोत्कृष्ट मिक्सिङ्ग Voting Code

१ श्याम श्वेत रसाईली –  हजुर मुसुक्कै – V111
२ किशोर थापा –   यस्तो माया – V112
३ कोविड बज्र – घुमी घुमी – V113
४ नरेन्द्र बियोगी – ढिकी च्याउ – V114
५ श्याम बागदाश – चट्ट रुमाल – V115

२४. सर्वोत्कृष्ट छायांकन Voting Code

१ नवराज उप्रेती – पिर – V116
२ मानकृष्ण महर्जन –  मायाले जिवन सजाउ – V117
३ योगेश दाहाल – छोटो छ जिन्दगी – V118
४ अर्जुन तिवारी –  हेरेर तिमिलाई – V119
५ उत्सव दाहाल – फुलबुट्टे सारी – V120

२५. सर्वोत्कृष्ट भिडियो सम्पादक Voting Code

१ नविन निरौला –  हो हो नी माया हो – V121
२ सिलन लम्साल – फुर्के रिवन – V122
३ विकास दाहाल –   फुलबुट्टे सारी – V123
४ विकास ज्ञवाली – जलजला – V124
५ डिनसन शाह – तिनपाते – V125

२६. सर्वोत्कृष्ट निर्देशक Voting Code

१ गम्भिर विष्ट – कोदोको रोटी – V126
२ क्रान्ती के.सी. – उसलाई पाउन – V127
३ नविन चौहान –  तिनपाते – V128
४ शान थापा – आंखामा सपनी – V129
५ माईकल चन्द – फुर्के रिवन – V130

२७. सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष) Voting Code

१ आकाश श्रेष्ठ – धर्ती आकाश – V131
२ सुधिर श्रेष्ठ – सुन मेरी रानी – V132
३ सागर लम्साल – जाला जोवन – V133
४ पुष्प खड्का – बेचेर सपना – V134
५ सरोज अधिकारी – आउ माया साथैमा – V135

२८. सर्वोत्कृष्ट मोडल (महिला) Voting Code

१ आश्मा विश्वकर्मा – एनी प्रोब्लम – V136
२ सृष्टि खड्का –  छुनुमुनु – V137
३ पुजा शर्मा – रमरम मरौटी – V138
४ उषा उप्रेती – यस्तो माया – V139
५ मलिका महत – गाजलु टिकी – V140

२९. सर्वोत्कृष्ट नव मोडल (पुरुष) Voting Code

१ राकेश अर्याल – तिमी बिना – V141
२ दिपेन्द्र सोनाम –  चोखो माया – V142
३ दिपेश ढकाल – तिम्रो याद – V143
४ साजन नेपाल –  देखे तिमीलाई – V144
५ सोनीतराज ढुंगेल – प्रिया – V145

३०. सर्वोत्कृष्ट नव मोडल (महिला) Voting Code

१ अस्मिता ढुंगाना – प्रिया – V146
२ शिला गजुरेल – पियारी – V147
३ प्रनीमा दाहाल –   तिम्रै माया – V148
४ सुनीता श्रेष्ठ – बनारसी पान – V149
५ अलिशा बास्तोला –   तिमी बिना – V150

३१. सर्वोत्कृष्ट युगल गायन (पप) Voting Code

१ भुपु पान्डे / मेलिना मैनाली – यो माया बन्धन हो – V151
२ आषिश सचीन /प्रविशा अधिकारी –  ए मुना – V152
३ रिता के सि / प्रबिन बेडवाल – तिमी पनि हरायौ – V153
४ प्रताप दास / बेनिसा पौडेल –  यस्तो माया – V154
५ अन्जु पन्त / सुरज श्रेष्ठ –  चन्दा – V155

३२. सर्वोत्कृष्ट युगल गायन Voting Code

१ किरण गजमेर / रचना रिमाल – चकमक झुलो – V156
२ कमल खत्री /अस्मिता अधिकारी  – तिमी छौ र – V157
३ हेमन्त शर्मा / एलिना चौहान –  तिमी बाहेक मेरो कोही छैन – V158
४ प्रमोद खरेल/ अस्मिता अधिकारी – सुनैको दरबार – V159
५ महेश काफ्ले / मेलिना राई – तातो गोली – V160

३३. सर्वोत्कृष्ट शव्द (पप) Voting Code

१ अमन वन्तु – जिन्दगीको दौडमा – V161
२ शीर्षक घिमिरे – लाजको घुम्टो – V162
३ डा.डिआर उपाध्याय – नाम केबल तिम्रो – V163
४ ज्ञानेन्द्र गिरी – तिमी बिना – V164
५ राजेश अर्याल – गीत बनाई – V165

३४. सर्वोत्कृष्ट गायक (पप) Voting Code

१ सचिन रौनीयार – छ भनुकी छैन – V166
२ सुरज शाही ठकुरी – के लेखु शव्द – V167
३ सुनिल गिरी – जिवन फुल्ने – V168
४ नारायण थापा – बुङ्गो – V169
५ कमल खत्री –  फिक्का फिक्का – V170

३५.सर्वोत्कृष्ट गायक (लोकपप) Voting Code

१ रामकृष्ण श्रेष्ठ –  बनारसी पान – V171
२ म्याक्स नेपाल – तडप – V172
३ नबिन कुमार पौडेल –  मेरी डल्ली – V173
४ चन्द्रसिंह घले – अक्कले – V174
५ सन्तोष अधिकारी – हिँउले ढाक्ने – V175

३६. सर्वोत्कृष्ट गायक (तामाङ सेलो) Voting Code

१ उत्सब सुब्बा लामा –  हेलम्बु बजार – V176
२ शैलाप वाईबा(पन्चमान तामाङ ) –   तल तल त्रीशुली – V177
३ चन्द्रमान तामाङ – डल्ले डल्ले खोर्सानी – V178
४ शैलाप वाईबा(पन्चमान तामाङ ) – पूर्वेली मैच्याङ – V179
५ दिल तामाङ – आयो तामाङ – V180

३७. सर्वोत्कृष्ट पव्लिक च्वाईस Voting Code

१ स्वरुपराज आचार्य /लक्ष्मी मल्ल  –  डाडाघरे साईली – V181
२ खेम सेन्चुरी / सुमन थापा –  मगर झ्यालमा पर्दा छ – V182
३ निशान भट्टराई / एलिना चौहान –  के माया लाग्छ र ? – V183
४ मिलन नेवार –  फुल बुुट्टे सारी – V184
५ सुजन चापागाई / बिद्या तिवारी – तिनपाते – V185

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here