Zidane

काठमाडौं, मंसिर १६।
रियल म्याड्रिडलाई लगातार तीनपटक युरोपियन च्याम्पियन्स लिग फुटबल प्रतियोगिताको उपाधि दिलाउन सफल जिनेदिन जिदानले फेरि प्रशिक्षणमा फर्कने संकेत देखाएका छन् । रियललाई च्याम्पियन्स लिगको इतिहासमै ह्याट्रिक गर्दै लगातार तिनपटक उपाधी दिलाएको दुई दिनपछि नै प्रशिक्षकबाट उनले राजीनामा दिएका थिए ।

जिदानले अचानक रियल छाड्नुको कारण अहिलेसम्म कसैलाई केहि बताएका छैनन् । त्यसपश्चात जिदान कुनै पनि क्लबसँग अनुबन्धित भएका छैनन । तर, उनका छोरा इन्जो जिदानले भने आफ्नु पिता चाँडै नै प्रशिक्षणमा फर्कने जनाएका छन् ।

जिदान युनाइटेडमा जान सक्ने संकेत
एकै क्लबमा लामो समय बस्न नहुने धारणा राख्ने जिदान अब भने इंग्लिस प्रिमियर लिग म्यानचेस्टर युनाइटेडसँग आबद्ध हुन सक्ने इन्जोले बताएका छन् । ‘सम्भवत बुबा (जिदान) म्यानचेस्टर युनाइटेडसँग आबद्ध हुन सक्नुहुनेछ’, छोरा इन्जोल भने । अहिले इन्जो स्पेनिस क्लब मजादाहोसँग आबद्ध भएर खेल खेलिरहेका छन् । यो भने बी डिभिजनको क्लब हो । छोरा इन्जोले बुबा लामो समय चुप लागेर बस्न नसक्ने व्यक्ति भएको समेत जनाए  । ‘बुबालाई धेरै लामो समयसम्म चुप लागेर बस्न मन लाग्दैन,’ इन्जोले भने, ‘अहिले इंग्लिस क्लबसँग उहाको कुराकानी भइरहेको छ ।’

साढे दुई वर्षमा ९ उपाधि कब्जा
जिदानले रियलमा रहदा लगभग साढे दुई वर्ष भित्र रियललाई ९ उपाधिमा कब्जा दिलाएका थिए । रियलले पाँच वर्षको अन्तरालपछि ठुलो सफलताको रुपमा स्पेनिस ला लिगा उपाधि उनकै कार्यकालमा हात पारेको थियो । त्यससंगै , सुपरकोपा डे इस्पाना, युइएफए सुपर कप पनि जिदानले रियललाई दिलाए का थिए ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here