rajapa-samsad

काठमाडौं—फागुन २९।

गिरिशचन्द्रलाल आयोगको प्रतिवेदन सार्वजनिक गर्न पनि माग गर्दै राष्ट्रिय जनता पार्टी (राजपा) नेपालले बुधबारको संसद बैठक अवरुद्ध गरेको छ । सभामुख कृष्णबहादुर महराले बैठकको कार्वाही सुरु भएको घोषणा गर्न साथ राष्ट्रिय जनता पार्टी, नेपालका सांसदहरुले उठेर बैठक अवरुद्ध पारेका थिए ।

त्यसपछि सभामुख महराको अनुमतिमा बोल्दै राष्ट्रिय जनता पार्टी, नेपालका नेता राजकिशोर यादवले मधेश र थरुहट आन्दोलनको न्यायिक छानविनका लागि गठित लाल आयोगको प्रतिवेदन सार्वजनिक नगरेसम्म प्रतिनिधिसभा बैठक चल्न नदिने घोषणा गरे । उनले सो आयोगको प्रतिवेदनको सम्बन्धमा गृहमन्त्री रामबहादुर थापाले दिएको जवाफ चित्त नबुझेको बताए ।

मधेस आन्दोलनको छानविन गर्न गिरिशचन्द्रलालको संयोकत्वमा गठन गरेको आयोगको प्रतिवेदन सार्वजनिक गर्न राजपाले माग गर्दै आएको छ । सरकारले लाला आयोगको प्रतिवेदन सार्वजनिक नगरेसम्म संसद अवरुद्ध गर्ने राजपा सांसद प्रमोद साहले नयाँ पत्रिकासँग् बताए ।

प्रतिवेदनबारे सभामुखले यस अघि नै सरकारको विशेष ध्यानाकर्षण गराएका थिए ।

(नयाँ पत्रिका)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here