काठमाण्डौ, भाद्र १४ आउदो मंसिर ४ को निर्वाचन मा काठमाडौ क्षेत्र नं २ मा उम्मेद्वार को को हुने भन्ने होडबाजि र दौड धुप चलेको छ । गठबन्धन कस्तो हुने भन्ने छलफल चलिरहेको छ । गठबन्धनको तर्फबाट संघ र प्रदेश गरि तीन जनाले उम्मेदवारी हुने छ । गठबन्धनको केन्द्रिय निर्णय अनुसार संघमा माधब कुमार नेपालले पाउने प्राय निश्चित देखिन्छ । समाजवादिले संघ पाउँदा दुई प्रदेश मध्य एक प्रदेश माओबादिले र एक प्रदेश काङ्ग्रेसले पाउने आधार बनेको देखिन्छ ।

गठबनधनको आधार अनुसार आकांक्षीहरु पनि धेरै देखिएका छन । त्यसैगरी प्रदेश क मा नेपाली काङ्ग्रेसको तर्फबाट मनिष कोइरालाको चर्चा चलेको देखिन्छ भने प्रदेश ख मा माओबादीको तर्फबाट राम प्रसाद खनाल र शंकर प्रसाद दुलालको चर्चा चलेको देखिन्छ । संघको बारेमा टुङ्गो नलागी सकेको माधब नेपाल आफै या अर्को उम्मेदवार भन्ने चाहिँ छलफल भैरहेको श्रोतले जनाएको छ भने प्रदेश ख मा चाहिँ माओबादिले उम्मेद्वार पाउने पक्का जस्तै देखिएको छ र आन्तरिक छलफल भैरहेको जानकारी प्रदेश कमिटी सदस्य राजु दंगालले गराउनु भयो । वँहाको अनुसार आकांक्षी जो पनि हुन सक्ने भयो त्याग खट्न सक्ने र चुनावी मोर्चा थेग्न सक्ने आधारमा उम्मेद्वार तोकिने छ । त्यस्तै गरी प्रदेश ‘ख’ मा आकांक्षी देखिएका दुई उम्मेद्वार शंकर प्रसाद दुलाल र राम प्रसाद खनाल दुबै सबै कुराले दक्ष देखिन्छन् । अन्य कुराहरु भने पार्टीको आन्तरिक छलफलबाट हुने कुरा श्रोतले जानकारी गराएको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here