facebook

वासिंटन, पुस ५ ।

अमेरिकामा फेसबुकविरुद्ध मुद्दा दर्ता भएको छ । वासिङ्टनका प्रमुख अभियोजनकर्ताले क्याम्ब्रिज एनलिटिकासँग जोडिएको गोप्य सूचना चुहावट प्रकरणमा फेसबुकको भूमिका पाइएपछि फेसबुकविरुद्द मुद्दा दायर गरेका हुन्।

फेसबुकले उक्त मुद्दाबारे विस्तृत अध्ययन गरिरहेको जनाएको छ । महान्यायाधीवक्ता कार्ल रासिनले दायर गरेको अभियोगमा फेसबुकविरुद्ध करोडौं प्रयोगकर्ताहरुको व्यक्तिगत विवरण दुरुपयोग गरेको भनेर उल्लेख गरेको छ ।

फेसबुकले माइक्रोसफ्टको सर्च इन्जिन ‘बिंग’लाई प्रयोगकर्ताका साथीहरुको नाम हेर्न दिएको र ‘अमेजन’लाई प्रयोगकर्ताको नाम खोज्न र प्रयोगकर्ताका साथीहरुका माध्यमबाट सम्पर्कसम्बन्धी बिभिन्न जानकारी हासिल गर्ने अनुमति दिएको आरोप फेसबुकमाथि लगाईएको छ ।

अन्य केही कम्पनीसँग पनि फेसबुकले प्रयोगकर्ताको डाटा चुहाएको आरोप लागेको छ । प्रयोगकर्ताको डाटा लिनुअघि फेसबुक र ती कम्पनीले अनुमति नलिएको जनाइएको छ । (एजेन्सी)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here